2020 Sonbahar-Kış Ayakkabı Modası

2020 Ayakkabı tasarımlarda, sıska stilettolardan uzaklaşan hafif bir kayma ve bloklu topuklulara belirgin bir tercih görebiliriz. Ayrıca, bu sezon platformlar ve kalın lastik tabanlarla birlikte daha fazla düz ayakkabı seçeneği gördük. Buna rağmen, spor ayakkabılar önceki sezonlardan daha az yaygındı.

sonbahar kış bayan ayakkabı trendleri 2020
sonbahar kış bayan ayakkabı trendleri 2020

Sonbahar / Kış 2020 Bayan Ayakkabı Trendleri

# 1. Platform Topuklu

Geniş  kotunuzla ve uzun kürk astarlı ceketle eşleşecek bir çift platform ayakkabıdan daha iyi bir ayakkabı yoktur. Sonbahar ve kış için çok şık olan 70’lerden ilham alan tasarımları gerçekten tamamlamanın tek yolu bu. Aynen, podyumlarda gördüğümüz 70’lerin havası nedeniyle, 2019 sonbaharının ayakkabı trendinin platform topuklu olduğu görülüyor.

sonbahar kış platform topuk ayakkabı modelleri 2020
sonbahar kış platform topuk ayakkabı modelleri 2020

Michael Kors’taki Yılan derisi platformlu sandaletler, koleksiyonun 70’lerin genel görünümü ile uyum sağladı ve 2019 sonbaharındaki baskı trendlerinden birini sergileme şansı buldu . Ciddi bir platform ile yılan derisi çizme seçeneği olan tasarımlar gördük. Kalın platform tabanlı lastik ayakkabılarının  hayran kaldığımız retro-fütürist bir etkisi var.

Tümüyle  bir trend seçeneği için Stella McCartney’deki platform topuklu botlara göz atın. Dokulu lastik bir platform ile maviden hazeleye siyaha kadar çeşitli renklerde gelirler.

# 2. Punk Platformları

Topuk platformları ’70’li yılların stilinden dürtülenirken, düz platformlar bize’ 80’li ve 90’lı yıllara geri dönen punk rock hissi verdi. R13’teki Doc Martens platformu, mevsimsel favori çiçek deseni gibi daha kadınsı unsurlarla dekore edilmiş olsalar bile 90’ların modasıydı. Koleksiyonun genel grunge görünümü ile iyi uyum sağladı.

Sonbahar Kış Punk Platform topuk Ayakkabı Modelleri 2020
Sonbahar Kış Punk Platform topuk Ayakkabı Modelleri 2020

Alexander McQueen gösterisindeki esin kaynağıydı ama modern bir dokunuşla. Modeller aktif bir yaşam tarzına uygun kalın platform lastik tabanlı büyük, parlak siyah punk botlar giydi. Serseri botlar şaşırtıcı derecede Prada’ya kadar sertti, tabanların sırt kısmı fazlaydı ve bazı durumlarda cepleri bile vardı.

3.. Yağmur botları

Nemli bir iklimde yaşıyorsanız bir çift şık yağmur botu satın almak şarttır, bu nedenle 2019 2020 sonbahar / kış ayakkabı trendleri söz konusu olduğunda, mükemmel anlam ifade ederler. Gerçek bir marka tutkunu için Balenciaga yağmur botları bir zorunluluktur. Siyah deriden yapılmışlar, olabildiğince klasikler, ancak ayak parmaklarının hemen üzerindeki ksımda altın Balenciaga logosu donanımı geliyor.

sonbahar kış yağmur botları 2020
sonbahar kış yağmur botları 2020

4.. Yeni Kauçuk Taban

Platformları olan 2019 sonbahar ayakkabılarının tümü hakkında konuşurken, örneğin Alexander McQueen’deki kauçuk tabanlı ayakkabılarından bahsederken, lastik tabanlardan biraz bahsettik. Ancak, her zaman lastik tabanların pistlerde öne çıkmasını sağlayan bir platform tasarımı değildi. Bunun yerine, tamamen farklı bir tarza sahip ayakkabı ve botlara sportif ya da faydacı bir his veren kauçuk tabalar da vardı.

Sonbahar / Kış 2020 Bayan Ayakkabı Trendleri
Sonbahar / Kış 2020 Bayan Ayakkabı Trendleri

5.. Bağcıklı Botlar ve Çizmeler

Bir botun önünden geçen bir bağcık tasarımı bugünlerde nadiren pratik bir ihtiyaçtır, ancak sonbahar 2019 2020 botlarına hoş bir estetik ilave oldu. Ne kadar çılgınca bir şekilde tasarlanırsa tasarlansın, her tarz botu sadece biraz daha klas yapar.

bağcıklı bot ve çizme modelleri 2020
bağcıklı bot ve çizme modelleri 2020

6.. Mary Janes

Mary Jane Güz 2019 ayakkabıları çocuk ayakkabı modeli gibi. Bu yetişkin Mary Janes’in ayakkabı modellerinde kaprisli bir ipucu var, ancak sokak stili ya da gece kıyafetleri için yapılmış  kadar olgunlar.

Bazı markaların sonbahar 2019 ayakkabılarının neredeyse hepsi Mary Janes’ti! Basılı ve renkli, hem düz hem de topuklu ayakkabılar, her türlü süslemeyle ya da parıltıyla kaplanmış…

Mary Janes 2020 sonbahar kış ayakkabı
Mary Janes 2020 sonbahar kış ayakkabı

Hermés,  harika klasikler yarattığı bilinen bir moda markasıdır ve Mary Jane ayakkabıları kesinlikle kalifiyedir. Son derece düz bir şekle sahip zarif ayakkabılar ve iç kısım boyunca ince siyah bir kayış ile rahat bir blok topuk içerir.

7.. Bacağı Saran Çizmeler

Öne çıkan 2019 2020 ayakkabı trendlerinden biri yeni bir adım. Bu yıl ayakkabı tasarımcıları, gerdirme malzemelerinin önyükleme şaftlarını (bacağı sarab) esnek malzemeden çıkarmayı seçtiler, böylece bacakları sıkıca sarılabilirler. Her ne kadar rahat bir yer olmasa da, benzersiz bir siluete götürür.

2020 bayan çizme modelleri

8.. Kürklü Bot ve Çizmeler

Kürk, bu sezon 2019-2020 ayakkabı trendleri de dahil olmak üzere, bu sezon 2019 moda trendlerinin tümünün önemli bir parçası olduğu inkar edilemez . Özellikle birçok tasarımcı, soğuk iklimlerde yaşayanların en fazla takdir edeceğinden emin olduğumuz kürkle kaplanmış botları tasarladı.

kürklü bot ve çizme modelleri 2020
kürklü bot ve çizme modelleri 2020

9.. Dolgu Topuk Bot ve Çizmeler

Kış 2019-2020 botları için topuklu ayakkabılar için diğer bir seçenek eski okul stilettos yerine dolgu topuklarla donatılmışlardır. Çizmeler olabildiğince yüksek ve göz alıcıdırlar, ancak size biraz daha fazla stabilite sağlayan bir kama ile.

dolgu topuk bot ve çizme modelleri 2020
dolgu topuk bot ve çizme modelleri 2020

10.. Shearlıng Ayakkabısı

Rahat ayakkabılarınız için daha uygun bir seçenek istiyorsanız, 2019 tüm sonbahar ayakkabılarını kesinlikle beğeneceksiniz. İlk önce, Eckhaus Latta x Ugg’in eşsiz ortaklığını yaptı . Bu büyüleyici eşleşmenin bir sonucu olarak Eckhaus Latta’daki modeller, pürüzlü topuklu ayakkabıların yanı sıra daha geleneksel Ugg botları sergiledi.

Shearlıng Ayakkabısı 2020
Shearlıng Ayakkabısı 2020

# 11. Blok Topuk bot ve çizmeler

Skinny stilettos rahat blok topuklu ayakkabılar içindeyken, özellikle mimari dokunuşları varsa harikadır. Özellikle, 2019 2020 sonbahar / kış ayakkabı trendleri için  blok topuklu ayakkabılar ve botlar gördük.

blok topuk bot ve çizme modelleri 2020
blok topuk bot ve çizme modelleri 2020

# 12. Kare Burun Ayakkabılar

Uzun sivri burun günleri henüz bitmediyse, 2019 2020 kış ayakkabılarında birçok kez ortaya çıkan yeni bir yarışmacı var. Yeni nihai parmak stilinin yarışmacısı, şu anda biraz eril hisseden kare burunlar- belki de sonbahar podyumlarının cinsiyet kırma temasını dikkate alan kötü bir şey değildir.

 

kare burun ayakkabı modelleri 2020
kare burun ayakkabı modelleri 2020

# 14. tokalı bot ve çizmeler

Tokalar, tasarımcının eğilimlerine bağlı olarak sevimli, asi veya zarif olabilen çok yönlü bir dekoratif unsurdur.   Süet ve deri çizmeler, iç kısım ve şaft üzerinde tokalarla süslenmiş ve görünümlerine biraz doku eklenmiştir.

tokalı bot ve çizme modelleri 2020
tokalı bot ve çizme modelleri 2020

15.. Kovboy botları

Hayatında bazı Batı hislerine mi ihtiyacın var? 2019 sonbaharında ayrıca kovboy çizmeleri de vardı , böylece atınıza binmek zorunda kalmadan daha dar tarafınıza bağlanabilirsiniz. Yee-ha!

kovboy bot modelleri 2020
kovboy bot modelleri 2020

Bu mevsimde Tibi’da her tür ayakkabı gördük, bazı botlarda kovboy havası var. Yılan derisi derisinden yapılmış, sevdiğimiz klasik huysuz silueti vardı.

# 16. Hayvan desenli ayakkabılar

2019-2020 sonbahar / kış ayakkabı trendlerinin hepsine bakıyorsanız, ve bu trendlerden hangisinin yeni bir  ayakkabı için benimseyeceğinize karar vermeye çalışıyorsanız, hayvan desenlerinde kesinlikle yanlış seçim yapamazsınız . Hayvan desenleri podyumların her tarafındaydı ve sıklıkla modellerin giydiği ayakkabılara uzanıyordu. Leopardan ineğe ve kaplan desenlerine kadar, burada bir sürü seçeneğiniz var.

sonbahar kış 2020 leopar desenli ayakkabı ve bot modelleri
sonbahar kış 2020 leopar desenli ayakkabı ve bot modelleri

# 17. Yılan derisi Ayakkabı

Yılan derisi en önemli sonbahar baskılarından biriydi, tabii ki 2019 2020 ayakkabı ve botlarının sonbaharında yılan derisi derisinin bol olduğunu gördük. Yılan derisi ayakkabılardan Michael Kors en güzel tasarımları önümüzdeki kış sezonu için sunuyor.

yılan derisi bot ve çizme modelleri 2020
yılan derisi bot ve çizme modelleri 2020

# 20. mokasen

2019-2020 ayakkabı trendlerinin sonbahar / kış tasarımlarının pek çoğunda erkeksi bir dokunuş vardı, ancak genellikle koyu ve ağır tasarımları var. Bu sonbahar ve kış cinsiyetten bağımsız ayakkabı stillerini giymenin daha “burjuva” yöntemlerinden biri, mokasenlerden geliyor.

2020 sonbahar kış ayakkabı trendleri mokasen
2020 sonbahar kış ayakkabı trendleri mokasen

# 21. Spor ayakkabı

Çoğunlukla dışarı çıkarken, bazı insanlar hala bir çift spor ayakkabıya ihtiyaç duyuyorlar ve eğer bu kişi özellikle şık bir spor salonunda çalışmak zorundaysa, seçtikleri spor ayakkabıların 2019 sonbaharından itibaren olması daha iyi.

sonbahar kış bayan spor ayakkabı trendleri 2020
sonbahar kış bayan spor ayakkabı trendleri 2020

# 22. Kağıt Çizmeler

Bacağa sarılan sonbahar 2019 2020 bot modellerinin doğrudan karşıtlığında bu kırışık bol çizmeler var. Tayt veya bir çift skinny jean pantolonla eşleştirmek için mükemmel. Saint Laurent’deki göz kamaştırıcı yüksek topuklu ayakkabılar, etkinin çarpıcı olmasını sağlıyor.

2020 bayan çizme modelleri
2020 bayan çizme modelleri

# 23. Çorap bot modelleri

Baldıra sarılma botlarındaki aşırı değişkenlik gibi, çorap gibi görünen esnek bir kumaştan yapılan 2020 bot ve çizme modelleri de geliyor.  Geçen sezon başlayan ve hala güçlü olan garip bir trend.

2020 çorap bot modelleri
2020 çorap bot modelleri

24.. Mor Ayakkabı

Pantone, sonbahar mevsiminin ana moru olan “Grapeade” olarak adlandırırken, “Tyrian mor” u da son derece popüler olarak tanımladık. Her iki renk,  2019 2020 sonbahar kışında çizme ve ayakkabıların bir kısmında ortaya çıktı.

sonbahar kış mor ayakkabı bot ve çizme 2020
sonbahar kış mor ayakkabı bot ve çizme 2020

# 25. Ayak Bileği Etrafında Bağcıklı botlar

Ayak bileği etrafındaki takviyeye duyulan ihtiyaç meşru bir ayak bileği kayışı, özellikle topuklarda ayağı kesinlikle korumaya yardımcı olabilir. Ayak bileği kayışları bir dayanak noktası olsa da, 2019 2020 sonbahar kışındaki ayakkabı trendleri için daha sağlam bir görünüm sunan ayak bileğinin etrafına sarılmış çok sayıda şerit ya da kordon gördük.

ayak bileği bağcıklı ayakkabı modelleri 2020
ayak bileği bağcıklı ayakkabı modelleri 2020

26.. Timsah Derisi Desenli Deri Botlar

Timsah derisi 2019 2020 botları ve ayakkabıları sonbaharda çok trend oluyor.  Özellikle çeşit olarak olabildiğince zengindir. Tarz ve benzersizliği ortaya çıkarıyorlar ve bu sezonun tarzlarının çoğuna çok yakışıyorlar.

Timsah Derisi Desenli Deri Botlar 2020
Timsah Derisi Desenli Deri Botlar 2020

# 27. V şeklinde ayakkabılar

2019 2020 sonbahar kış sezonunun trend ayakkabılarındaki bu garip yeni biçim, belirsizdi, ancak bir kez fark ettiğimizde, onu birkaç farklı yerde gördük. Ayakkabının üstünü süsleyen bir tür açık V şekli idi ve özellikle saten ve ipek etek ve elbiselerin altına iyi görünüyor gibiydi.

V şekilli ayakkabı modelleri 2020
V şekilli ayakkabı modelleri 2020

28.. Keskin Sivri Burun

Neden keskin stilettosunuzu keskin bir sivri uçlu ayakkabı ile takas etmiyorsunuz? Ya ikisini de sallamak? Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda 2019 2020 sivri burun ayakkabı modelleri var.

sonbahar kış keskin sivri burun ayakkabı modelleri 2020
sonbahar kış keskin sivri burun ayakkabı modelleri 2020

29.. Yavru Topuklu

Biz iyi bir yavru  topuk ayakkabıyı seviyoruz; seksi ve rahat, olabildiğince kadınsı. 2019 2020 sonbahar kış bayan ayakkabı trendlerinde bir sürü farklı yavru topuk ayakkabı modeli geliyor , bu yüzden favorilerimizi seçmek zordu!

yavru topuk ayakkabı trendleri 2020
yavru topuk ayakkabı trendleri 2020

# 30. Brogue ayakkabılar

Tarihsel olarak bir erkek ayakkabısı olan Brogues, Oxfords’a benzer fakat biraz daha süslemeli, düşük topuklu bağcıklı ayakkabılardır.